We are in social networks

facebook vk twitter vimeo googleplus
Banner

Reviews of the Fund

Media About Us

Українська|Украинский|UkrainianАнглійська|Английский|English
Tuesday, 06 March 2012 20:21

Благодійна акція "Крок до життя"

Крок до життянезалежна, неполітична, нерелігійна благодійна екологічна акція, покликана привернути увагу до існуючої проблеми безвідповідального ставлення переважної більшості українців до продуктів індустріального розвитку суспільства, до екології, а також до її збереження та відродження.

В межах акцій «Крок до життя» генеруються ресурси для впровадження сучасних екологічних ініціатив та для боротьби із наслідками руйнування навколишнього середовища.

Мета проекту: зміна безвідповідальної моделі поведінки громадян, мотивування та активізація їх ініціатив в напрямку збереження навколишнього середовища, привернення уваги кожного громадянина до потреби відповідального ставлення до продуктів індустріального розвитку суспільства, екології, а також до її збереження та відродження.

Завдання проекту:

 • Привернення уваги та надання інформації про раціональне використання природних ресурсів та продуктів індустріального суспільства;
 • Генерація ресурсів на поповнення цільового капіталу (ендавмент-фонду) для подолання наслідків важкої екологічної ситуації в Україні (в тому числі і спричиненої Чорнобильською катастрофою);
 • Впровадження екологічних ініціатив (висадка дерев, збір сміття, очищення водойм, скверів, паркових зон) на основі згенерованих в ході акцій ресурсів.

Проблема суспільства, що вирішується: усталене безвідповідальне ставлення громадян до оточуючого середовища, недостатність поширення інформації про раціональні та альтернативні способи використання природних ресурсів та продуктів індустріального суспільства.

Історія проекту:

Перша акція «Крок до життя» була започаткована на відзначення 20-річниці Чорнобильської трагедії найбільшої аварії, яка забрала життя багатьох і продовжує впливати на здоров’я мільйонів людей по всьому Світу. Тоді ініціативна група компанії «Медіасервіс» разом з запрошеними журналістами виїхала до Чорнобильської зони на висадку дерев.

У квітні 2011 року, на 25-річницю Чорнобильської трагедії, МБФ «Здоров’я українського народу» вийшов на Софіївську площу з акцією «Крок до життя». Фонд прагнув, щоб якомога більша кількість людей в Україні та світі замислилися над величезною небезпекою, яку несуть в собі людська недбалість та безвідповідальність по відношенню до навколишнього середовища та індустріального розвитку.

У межах Резолюції Генеральної Асамблеї ООН, постанови Верховної Ради України, ініціативи Президента України Віктора Януковича з ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та у відгук на рішення засновника Благодійного Фонду «Розвиток України» Ріната Ахметова виділити 1 млн. доларів на забезпечення проекту «Укриття», Міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу» розпочав некомерційну, незалежну та неполітичну Акцію «Крок до життя», яка проходила кожного місяця 26 числа у вечірні години на Софіївській площі м. Києва.

Перехожим, мешканцям та гостям міста надавалась можливість зробити свій особистий внесок у ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи шляхом пожертвування, яке буде спрямоване на вирішення поточних проблем, пов’язаних з Чорнобильською катастрофою (лікування та діагностика, закупка необхідного обладнання для лікарень і реабілітаційних центрів і т. п.) та на формування ендавмент-фонду (спеціального цільового капіталу, який розміщується на окремому банківському рахунку) для рекреації Чорнобильської зони.

Згодом, акції «Крок до життя» зазнали трансформації, приділивши більшу увагу загальним екологічним проблемам та можливостям індивідуального внеску на покращення стану навколишнього середовища, а традиційне запалення «свічок пам’яті», як данини постраждалим від Чорнобильської катастрофи, залишилось незмінним.

Учасники проекту: мешканці міст, небайдужі до екологічних проблем громадяни (від 250 до 3000 учасників на кожну Акцію), соціально та екологічно відповідальні компанії, громадські організації, екологічні та волонтерські рухи.

Діяльність в межах проекту:

Щомісяця творчі колективи, ініціативні особистості, зірки та публічні люди, журналісти та представники різних верств населення (від року до 75) приходять на Софіївську площу для того, щоб:

 • запалити свічку пам’яті, як данину найбільшої у світі екологічної катастрофи в історії людства – Чорнобильської трагедії (встановлення інсталяції зі свічок у вигляді радіаційного знаку);
 • отримати інформацію щодо важливості відповідального ставлення до індустріального розвитку та раціонального використання природних ресурсів та про те, як покращити власне здоров'я та зберегти екологію, і як жити екологічно;
 • поспілкуватися з однодумцями, небайдужими до проблем екології людьми
 • поглянути на видовищні виступи художніх колективів, а також приєднатись до виставок митців, відео та квест інсталяцій, співів, танців та інших творчих проявів.

Під час проведення акцій добровольці роздавали відвідувачам акцій та перехожим інформаційні листівки, а також правила ефективного використання природних ресурсів та продуктів індустріального розвитку, сприяли збору коштів у акційні скрині.

Результати діяльності проекту

 • Здійснено кроки в напрямку формування відповідального ставлення громадян до екології.
 • Акції підтримало 8100 чоловік, які засвідчили свою небайдужість та отримали інформацію. Це кияни, гості з інших українських міст (Одеса, Севастополь, Львів, Харків, Донецьк, Рівне, Вінниця, Дніпропетровськ, Чернігів тощо) та іноземці (Росія, США, Італія, Білорусь, Молдова, Казахстан, Німеччина, Швеція), а також діти.
 • Поширено інформаційні матеріали про екологічну ситуацію, стан атомної енергетики України, безпечну для довкілля утилізацію лікарських засобів, економне використання електроенергії, правильне вживання питної води, а також проведено дослідження з утилізації лікарських препаратів з домашніх аптечок.
 • Зібрано фінансові ресурси на поповнення ендавмент-фонду Чорнобильської зони і впровадження екологічних ініціатив (22 041 грн.).
 • Залучено понад 30 добровольців (розвиток волонтерського руху).
 • Збільшилася кількість публічних згадувань про проблему, стан забрудненості навколишнього середовища, наслідки безвідповідального ставлення, значного використання природних та індустріальних ресурсів.
 • Збільшилася кількість соціально та екологічно відповідальних та активних людей (активісти, волонтери акцій).
 • Підвищився рівень готовності громадськості, зокрема молодих людей, до виявлення та впровадження власних екологічних ініціатив.
 • Посилилася співпраця громадського та бізнесового секторів з вирішення питань соціального та екологічного спрямування.

2011 року було проведено 12 акцій, участь в акціях взяло понад 6100 осіб, залучено 25 775 грн., які зараховано до ендавменту Чорнобильської зони.

Мета ендавменту Чорнобильської зони: генерувати ресурси для впровадження сучасних екологічних ініціатив та для боротьби із наслідками руйнування навколишнього середовища.

Щомісяця до акції долучалися артисти, зірки та журналісти, серед яких: Вогняний шоу-театр "Fire Art", лідер проекту "Freddy Marx Street", дует W-you, фотограф Олексадр Ктиторчук, ведучий "Нового каналу" Слава Варда, найвідоміший байкар України Ашот, популярний блогер Зульфія, гурт Callistа, телеведуча "5 каналу" Анна Мірошниченко, телеведуча Music Box Ua Олена Здебська, гурт "ТІК", Оля Полякова, Діма Каднай, перша команда на ралі Дакар Sixt Ukraine, співачки Оля Цибульська, Ляна Новак, а також Наталя Сумська та Іван Борн.

Партнери акції: Міжнародний благодійний фонд "Україна! Я – за тебе!", радіо "Європа плюс, 107 FM", компанія "Крафт Фудз Україна", Київський міський благодійний фонд "Фудбенк", компанія "Небесна Криниця", ФОП Строїч Ю.Ю., Концертне агенство "Комільфо".

Офіційна сторінка проекту у соціальній мережі Facebook: http://www.facebook.com/miykrok

Стан реалізації проекту: проект знаходиться в стадії пасивної реалізації у зв'язку із неефективністю саме такого способу фандрейзингу - систематичних фандрейзингових короткотермінових кампаній.

Реалізація проекту дала нам зрозуміти, що організації, які опікуються проблемами наслідків Чорнобильської катастрофи - пасивні (окрім проекту PRIPYAT.com). МНС не завжди зацікавлені в подібних ініціативах і не готові допомагати. КМДА - не зацікавлена в проведенні мирних зібрань, хоча інколи й не заперечувала в реалізації наших ініціатив. Волонтери - не готові систематично долучатися до побідних акції і працювати там активно. Зірки та інші публічні й відомі люди, радо відгукуються на прохання долучитися та допомогти, особливо коли про це може стати відомо великій кількості простих людей. ЗМІ готові підтримувати тільки ті акції, які або дуже яскраві, або відбуваються за участі відомих публічних осіб, питання соціальної доцільності часто відходить на другий план. Пересічні громадяни не готові систематично жертвувати, принаймні більше ніж 2,2 грн. (середній розрахунок за результатами реалізованих акціїй). 
Тому керівництво МБФ ЗУН прийняло рішення про тимчасове призупинення екологічного проекту "Крок до життя" до моменту розробки та старту фандрейзингової кампанії із більшою фінансовою ефективністю.

kp-en pp-en
sv-en

OUR RESULTS